:: Misel Gvozdenovic official site ::
Dobrodosli na prvi,jedini,najbolji official fan site mladog pevaca Misela Gvozdenovica.

REGISTRUJTE SE kako biste mogli pristupiti kompletnom sadrzaju foruma!(videti slike,snimke,download.itd)

Join the forum, it's quick and easy

:: Misel Gvozdenovic official site ::
Dobrodosli na prvi,jedini,najbolji official fan site mladog pevaca Misela Gvozdenovica.

REGISTRUJTE SE kako biste mogli pristupiti kompletnom sadrzaju foruma!(videti slike,snimke,download.itd)
:: Misel Gvozdenovic official site ::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Lepa Brena

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Lepa Brena Empty Lepa Brena Čet Jul 15, 2010 12:09 pm

Milica

Milica
Srce kad poludi
Srce kad poludi

[You must be registered and logged in to see this image.]


Fahreta Živojinović (rođena Jahić, 20. oktobra 1960, u Tuzli, SFRJ, danas BiH) — poznatija pod estradnim imenom Lepa Brena — je pevačica i estradni menadžer. Ona i njen orkestar Slatki greh su među prvima koji su kombinovali tradicionalnu srpsku narodnu muziku sa modernom pop muzikom (turbo folk). Neke od njenih najpopularnijih pesamasu „Čačak, Čačak“ (1981), „Mile voli disko“ (1982), „Okrećeš mi leđa“ (1986), „Sanjam“ (1987), „Čik pogodi“ (1990), „Dva dana“ (1994), „Izdajice“ (1995), „Ti si moj greh“ (1996), „Ti me podsećaš na sreću“ (2000), „Uđi slobodno...“ (2008), „Pazi kome zavidiš“ (2008) i druge. Lepa Brena je najtiražnija pevačica na prostoru bivše Jugoslavijesa preko 30.000.000 prodatih primeraka nosača zvuka. Nedavno je u intervjuu izjavila da sebe ne smatra samo uspešnom srpskom već i balkanskom pevačicom Rođena u Tuzli, osnovnu i srednju školu završila u Brčkom kao učenik generacije. U srednjoj školi se bavila košarkom. Poznati voditelj Minimaks je pri dolasku u jedan restoran primetio kako Fahreta ima neopisiv talenat pevanja, i zbog njene lepote u to vreme, dao joj je nadimak „Lepa Brena“. Nju je kasnije i doveo u Srbiju upoznavši je sa srpskim estradnim svetom. U Beogradu upisuje turizam na Prirodno-matematičkom fakultetu, ali ubrzo napušta i posvećuje se estradi. Od 1991. godine udata je za bivšeg srpskog tenisera Slobodana Živojinovića sa kojim ima dva sina, Stefana i Viktora.

Karijera

Karijeru je započela 1981. godine. U početku je nastupala pod svojim pravim imenom i sa bendom koji se zvao „Lira Band“. Nastupali su po restoranima i kafanama tadašnje Jugoslavije,u početku u hotelu „Turist“- u Bačkoj Palanci,da bi se ubrzo pročuli kao bend sa atraktivnim nastupom i neobičnom pevačicom. Sledili su ugovoreni redovni nastupi u hotelu „Jugoslavija“ u Beogradu. Tada, međutim, još nisu imali snimljen nijedan album.

Serijal „Hajde da se volimo“

Do kraja 1986 godine Brena je već postala najpopularnija javna ličnost Jugoslavije, ali i učvrstila pozicije neprikosnovenog seks simbola. Menadžer Raka Đokić dolazi na ideju koja će se pokazati odličnom. Naime, Đokić je osmislio da sledeći album bude praćen filmom u kojem će Brena igrati glavnu ulogu. Ova ideja je uspešno realizovana i 1987. godine snimljen je film „Hajde da se volimo“ praćen istoimenim albumom. Lepa Brena i Slatki greh postavljali su nove standarde u jugoslovenskoj zabavnoj muzici svog vremena, u nekim domenima (npr. osvajanje susednih tržišta, snimanje spotova po egzotičnim svetskim destinacijama) ostali su i do danas neprevaziđeni. Na osnovu stečenog uspeha, odlučeno je da se snime još dva nastavka filma „Hajde da se volimo 2 i 3“, 1989. i 1990. godine (praćeni albumima „Četiri godine“ i „Boli me uvo za sve“). Ova dva nastavka krunisaće njenu karijeru i od Lepe Brene napraviti najomiljeniju i najpopularniju pevačicu na prostoru Jugoslavije ikada. Najveći hitovi sa pomenuta dva albuma bili su „Hajde da se volimo“, „Golube“, „On ne voli me“, „Udri Mujo“, „Biseru beli“, „Ja pripadam samo tebi“, „Poželi sreću drugima“, „Jablane“ i „Čik pogodi“. A hit „Jugoslovenka“ snimljen u saradnji sa Alenom Islamovićem, Vladom Kalemberom i Danijelom Popovićem, današnji komentatori i analitičari smatraju Breninim doprinosom očuvanju krhke i bolesne, no ipak liberalne ideje jugoslovenstva i zajedničke države Jugoslavije. Muzički i filmski kritičari spot i pesmu „Robinja“ iz drugog nastavka, istina, pomalo kič trilogije „Hajde da se volimo“ smatraju remek delom jugoslovenske filmske produkcije svog vremena i jugoslovenske pop-folk muzike uopšte. Kadrove iz spota u kojima Lepa Brena igra ispred Aja Sofije u Istambulu ili izražajni i do estetske perfekcije dovedeni pogledi Lepe Brene u vizuelnom kontaktu sa nepoznatim tamnoputim statistom mnogi i danas pamte.

U tim turbulentim godinama kraja osamdesetih i početka devedesetih, Lepa Brena i Slatki greh godišnje su održavali i preko 350 koncerata, a često se dešavalo da održe i dva koncerta u istom danu. Dugo će se pamtiti poduhvat kakav je kompletno rasprodat sedamnaestodnevni koncert u Centru „Sava“. Krajem osamdesetih Brena je održala i koncert u Bugarskoj, na stadionu Levskog u Sofiji, pred oko 80.000 ljudi (ni do danas nije bilo više ljudi na jednom koncertu u Bugarskoj) i izvedeno je čuveno sletanje na scenu iz helikoptera.

Razlaz sa Slatkim grehom i solo karijera

1991. godine Lepa Brena snima poslednji zajednički album sa „Slatkim grehom“ - „Zaljubiška“ - koji nije bio medijski propraćen zbog preloma noge Lepe Brene i njene udaje krajem godine za tenisera Slobodana Živojinovića, kada je odlučila da privremeno napusti ratom zahvaćenu Jugoslaviju i osnuje porodicu u Sjedinjenim Državama.

Nakon trogodišnje pauze, 1994. godine Lepa Brena, ovaj put samostalno, izdaje album „Ja nemam drugi dom“ i održava koncert na beogradskom stadionu „Tašmajdan“. Sledeći album „Kazna božija“ bio je manje uspešan 1995, ali praćen velikom turnejom po Makedoniji, na kojoj je bilo preko 100 000 posetilaca. Album „Šta je bilo, bilo je“ 1996 praćen je fenomenalnim spotovima, i turnejom po inostranstvu. Sa njega su ostala dva nejveća hita „Luda za tobom“ i „Ti si moj greh“. 2000. godine Lepa Brena i Slatki greh prave poslednji zajednički projekat „Pomračenje sunca“ koji nije ispunio potpuna očekivanja pevačice i grupe

2004. Brena izdaje „The best of Lepa Brena“ sa 42 najveća hita svoje karijere.

2008. izlazi novi Brenin album „Uđi slobodno“ sa 10 novih pesama, među kojima su veliki hitovi „Pazi kome zavidiš“ i „Kuća laži“. Album je nazvan „kraljevskim“ i biće propraćen turnejom „Uđi slobodno 2008/09“ od Novembra 2008.

2009.Svoju balkansku turneju ove godine Lepa Brena je zapocela 21. marta velikim koncertom u sportskoj hali Tivoli u Ljubljani gde je ispred hale kapaciteta 8.000 mesta ostalo par stotina ljudi... Brenu je u Ljubljani, gde je nastupila nakon 18 godina, pratio simfonijski orkestar od četrdeset muzičara - gudači, trubači, viole... Među poznatijim članovima benda su Tijana Milošević, njen suprug Zoran - Kiki Čaušević, kao i članice grupe „Beauty Queens“ kao prateći vokali.

Diskografija

* Čačak, Čačak (1982)
* Mile voli disko (1983)
* Sitnije, Cile, sitnije (maksi singl, 1983)
* Bato, bato (1984)
* Pile moje (1984)
* Jedan dan života (Brena i Miroslav Ilić) (maksi singl, 1985)
* Voli me, voli (1986)
* Okrećeš mi leđa (1986)
* Hajde da se volimo (1987)
* Četiri godine (1989)
* Boli me uvo za sve (1990)
* Zaljubiška (1991)
* Ja nemam drugi dom (1994)
* Kazna božija (1994)
* Luda za tobom + Brena multimedia (1996)
* Pomračenje sunca (2000)
* Uđi slobodno (2008)

Filmovi

* Tesna koža (1982)
* Nema problema (1984)
* Kamiondžije opet voze (1984)
* Hajde da se volimo (film) (1987)
* Hajde da se volimo 2 (1989)
* Hajde da se volimo 3 (1990)

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Lepa Lukić

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Copyright © MiselGvozdenovicOfficial4um | Design by: *KeKaKeXy*[sahd] | Hosted by: Forumotion

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions