:: Misel Gvozdenovic official site ::
Dobrodosli na prvi,jedini,najbolji official fan site mladog pevaca Misela Gvozdenovica.

REGISTRUJTE SE kako biste mogli pristupiti kompletnom sadrzaju foruma!(videti slike,snimke,download.itd)

Join the forum, it's quick and easy

:: Misel Gvozdenovic official site ::
Dobrodosli na prvi,jedini,najbolji official fan site mladog pevaca Misela Gvozdenovica.

REGISTRUJTE SE kako biste mogli pristupiti kompletnom sadrzaju foruma!(videti slike,snimke,download.itd)
:: Misel Gvozdenovic official site ::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Miroslav Ilić

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Miroslav Ilić Empty Miroslav Ilić Sub Jul 17, 2010 12:31 pm

Milica

Milica
Srce kad poludi
Srce kad poludi

[You must be registered and logged in to see this image.]

Miroslav Ilić (Mrčajevci, 10. decembar 1950) je srpski pevač narodne muzike, jedan od najpoznatijih i najpopularnijih.

Biografija

Ilić je u Čačku završio gimnaziju, a nakon toga je upisao Elektrotehnički fakultet u Skoplju.

Svoju pevačku karijeru Miroslav Ilić je započeo 1972. godine singlom sa pesmom „Voleo sam devojku iz grada“, tekstopisca Obrena Pjevovića, koju je snimio za izdavačku kuću Diskos iz Aleksandrovca. Nakon te pesme, veliki uspeh ostvario je sa LP pločom "Sreli smo se, bilo je to davno" koju je 1979. snimio za Produkciju gramofonskih ploča Radio televizije Beograd, a na kojoj su se nalazile pesme kao što su „Oj, Moravo, tija reko“, "Luckasta si ti", "Hej mladosti". Ubrzo su usledili hitovi kao što su "Joj Rado, joj Radmila" (1980), "Najlepša si kad se smeješ" (1981), "Tako mi nedostaješ" (1981), „Šumadija“ (1982).

U sledećim godinama je započeo i saradnju sa kompozitorima Draganom Aleksandrićem, Predragom Vukovićem Vukasom i tekstopiscem Radmilom Todorović Babić, što je 1983. godine dovelo do izdavanja albuma "Pozdravi je, pozdravi", koji je prodat u preko milion primeraka. Turneja po tadašnjoj Jugoslaviji koja je usledila je bila izuzetno uspešna: na koncertu na stadionu FK „Veleža“ pod Bijelim bregom u Mostaru, oboren je rekord od preko 35.000 posetilaca
na rukometnom stadionu u Splitu bilo je preko 4.000 posetilaca sala beogradskog Doma sindikata je bila više dana rasprodata

Brigu oko njegove karijere preuzima menadžer Raka Đokić i nastupa na koncertima sa Lepom Brenom, kao najtraženiji i najtiražniji estradni duet. Snimaju i mini-LP sa hit-pesmom „Jedan dan života“ (1985).

Slede veliki hitovi koji su evergrin narodne muzike: "Tebi" (1986), "Balada o nama" (1988), "Lažu da vreme leči sve" (1989), Naljutićeš me ti" (1993), "Amerika, Amerika" (1993), "Prošlost moja" (1993), "Božanstvena ženo" (1996), "Bili smo drugovi" (1996), "Lidija" (1998) ... .

Više dana puni Centar „Sava„, gde svake godine tradicionalno na svoj rođendan, održava svoje solističke koncerte. Počasni je član Sportskog društva „Crvena zvezda“, gde ide na utakmice sa svojim kumom i najboljim prijateljem Dobrivojem Topalovićem. U međuvremenu, postaje kum i sa nekada najboljim fudbalerom Evrope i sveta Hristom Stoičkovim. I danas je jedan od najpopularnijih inostranih pevača u Bugarskoj.

Prilikom NATO agresije, 1999. godine, žestoko je napao sve pevače koji su pobegli iz zemlje, a ponajviše svog bivšeg prijatelja Šabana Šaulića. Oštro u štampi kritikuje političku angažovanost Zorice Brunclik i Miroljuba Aranđelovića Kemiša (sa kojim je radio albume), i govori kako su njih dvoje „upropastili moćnu disko-kuću PGP RTS“. Zbog tih kritika Zorica i Kemiš su ga tužili redovnom sudu zbog klevete u sredstvima javnog informisanja i javnih uvreda.

Albumi

* Ovom te pesmom pozdravljam (1973)
* Voleo sam devojku iz grada (1975)
* Sreli smo se, bilo je to davno (1979)
* U svet odoh majko (1980)
* Tako mi nedostaješ (1981)
* Shvatio sam, ne mogu bez tebe (1982)
* Pozdravi je, pozdravi (1983)
* Putujem, putujem (1984)
* Jedan dan života (Brena & Miroslav Ilić)(1985)
* Zoveš me na vino (1985)
* Tebi (1986)
* Misliš li na mene (1987)
* Balada o nama (1988)
* Lažu da vreme leči sve (1989)
* Šta će nama tugovanje (1990)
* Prošlost moja (1993)
* Probudi se srce moje (1996)
* Čuvajte mi pesme (1998)
* Što si rano zaspala (1999)
* Tek smo počeli (2001)
* Može li se prijatelju (2002)
* Eto mene (2004)
* Dajem reč (2005)

Singl-ploče

* Poslušajte pesmu moju (1965)
* Vesna stjuardesa (1972)
* Selo moje, zavičaju mio (1973)
* Oj, Moravo zelena dolamo (1973)
* Zora zori, dan se zabjelio (1973)
* Hiljadu suza (1974)
* Gina (1974)
* Vragolan (1974)
* Šta je život (1975)
* Šta bi htela kad bi smela (1976)
* Boem (1976)
* Ja ne igram kako drugi svira (1977)
* Jelena (1977)
* Vino točim, a vino ne pijem (1978)
* Otvor' prozor curice malena (sa Dobrivojem Topalovićem) (1979)
* Koliki je ovaj svet (1979)
* Joj Rado, joj Radmila (1980)
* Gde si sada (film "Sok od šljiva") (1981)
* Jedan dan život (Lepa Brena & Miroslav Ilić) (1985.)

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Miroslav Milinkovic
» Igor Ilic

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Copyright © MiselGvozdenovicOfficial4um | Design by: *KeKaKeXy*[sahd] | Hosted by: Forumotion

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions